Boardet er indtil videre lukket for tilgang af nye brugere.
Vi har i det seneste årstid haft problemer med, at rigtig mange fordækte personer opretter falske profiler på boardet og bruger det til spam eller linker til sider med mistænkeligt indhold. Vi bruger rigtig meget tid på at forhindre dette og på at rydde op efter disse personer.
Trafikken på boardet og antallet af nye 'reelle' brugere er faldet drastisk de seneste år og står ikke mål med ovennævnte indsats. Derfor har vi besluttet at lukke for tilgangen af nye brugere mens vi tænker over, hvordan vi løser problemet på en overkommelig måde. Eksisterende brugere kan fortsat logge på og bruge boardet som sædvanligt.
Jeg har meldt mig til lørdagen, for det er bedst for mig geografisk. Men hvis der er risiko for at onsdagene ikke bliver til noget, vil jeg melde mig til dem også. De hold skal søreme op at stå!!!
Er det ikke fint at Lars's foredrag er blevet en realitet? Så er det bare med at melde Jer til venner. En enestående chance for at blive klogere på de ting som optager os så meget.
Jeg glæder mig Hanne
Jeg må indrømme, at jeg også er til Apple. Det er en superinvestering. Faktisk har jeg både computer, iPad og iPhone. Der er mange begrænsninger med de andre mærker.
Hvis jeg blev nødt til det, ville jeg lave en havregrødsdag
Man kan tage et aftryk i silicone af en Oncidium blomst. Det kan man støbe ud i friendly plastic. Så kan man lave et smykke, der ser sådan ud. http://i251.photobucket.com/albums/gg311/Dendrobibatesum/Dendrobibatesum%203/OncidiumblomstHI1.jpg Sådan et smykke og mange andre har jeg med og udstiller i ...
Nu er jeg nået til kapitlet om Guido Braem i Orchid fever. Det er søreme spændende!!!!
Og som en sidebemærkning, Lars - hvis du ikke har set de små tegneserievideoer Simon's cat, som du kan finde på youtube må du endelig gøre det. Især den, der hedder Cat and mouse
Tusind tak for besværet med at vende billederne omvendt, Egon.
Det er en stor fornøjelse, at se dem sådan. Især Zygopetalum og Encyclia cochleata, som jeg elsker så højt