Boardet er indtil videre lukket for tilgang af nye brugere.

Vi har i det seneste årstid haft problemer med, at rigtig mange fordækte personer opretter falske profiler på boardet og bruger det til spam eller linker til sider med mistænkeligt indhold. Vi bruger rigtig meget tid på at forhindre dette og på at rydde op efter disse personer.

Trafikken på boardet og antallet af nye 'reelle' brugere er faldet drastisk de seneste år og står ikke mål med ovennævnte indsats. Derfor har vi besluttet at lukke for tilgangen af nye brugere mens vi tænker over, hvordan vi løser problemet på en overkommelig måde. Eksisterende brugere kan fortsat logge på og bruge boardet som sædvanligt.

Egon & Henrik

Frøkolbe

Er der en orkide, du bare ikke kan leve uden? Har du for mange planter eller er der noget andet orkiderelateret, du ønsker/har i overskud? Så er det her, du kan annoncere. Kun for private!
Besvar
bitten
Indlæg: 48
Tilmeldt: 28/10/2009 kl. 00:01

Frøkolbe

Indlæg af bitten » 9/11/2015 kl. 17:09

Jeg har en frøkolbe, som stadig sidder på Enc. mariae x citrata, hvis nogen kunne tænke sig at få planter ud af dette. Den er stadig grøn og hvad der har bestøvet den er uvis.
Venlig hilsen
Bitten

Besvar