Boardet er indtil videre lukket for tilgang af nye brugere.

Vi har i det seneste årstid haft problemer med, at rigtig mange fordækte personer opretter falske profiler på boardet og bruger det til spam eller linker til sider med mistænkeligt indhold. Vi bruger rigtig meget tid på at forhindre dette og på at rydde op efter disse personer.

Trafikken på boardet og antallet af nye 'reelle' brugere er faldet drastisk de seneste år og står ikke mål med ovennævnte indsats. Derfor har vi besluttet at lukke for tilgangen af nye brugere mens vi tænker over, hvordan vi løser problemet på en overkommelig måde. Eksisterende brugere kan fortsat logge på og bruge boardet som sædvanligt.

Egon & Henrik

150w hps/mh til 2x70w

Diskussion af vandforbedring, indretning af vindueskarm/udestude/drivhus, skygning og andre "tekniske" emner.
Besvar
Larssh
Indlæg: 58
Tilmeldt: 6/1/2013 kl. 23:52
Geografisk sted: Vestsjælland

150w hps/mh til 2x70w

Indlæg af Larssh » 31/7/2016 kl. 22:12

Hej herinde.
Jeg tænkte på om der var en med lidt kendskab til strøm.
Mit spørgsmål går på, om man kan kører to 70w hps/mh pærer på en 150w hps/mh spole/ballast. Mit eget bedste gæt er nej, men vil da lige hører om der er nogle med et andet bud ?
Mvh Lars s h

Besvar